We wrześniu 2018 r. rozpoczął się Międzynarodowy Festiwal Teatru dla NAJmłodszych TAKE PART IN ART, podczas którego na warszawskiej scenie Starej Prochowni prezentowane są wyjątkowe spektakle adresowane do najmłodszych widzów.
Międzynarodowy Festiwal Teatru dla NAJmłodszych TAKE PART IN ART to przegląd najciekawszych, wyjątkowych i mądrych spektakli, które korzystają z różnych form artystycznych. Zaprezentują je teatry z Włoch, Francji, Słowenii oraz niezależni artyści i grupy z Niemiec, Holandii i Belgii. Te niezwykłe i zaskakujące historie, w większości opowiedziane bez słów – wymalowane emocjami za pomocą ruchu, dźwięku, światła, gestów i obrazów, adresowane są do najmłodszych widzów, od 6 miesiąca życia do 6 lat. Każda inscenizacja, która znalazła się w festiwalowym programie, to ogromna porcja inspiracji do rozwijania dziecięcej wyobraźni, pomysłowości i wrażliwości emocjonalnej, ale przede wszystkim fantastyczna zabawa dla całych rodzin. 
Dziś  zobaczyliśmy zabawny i piękny wizualnie spektakl francuskiego Teatru Bascule z Normandii. JONGLE to urocza historia z niekończącymi się pomysłami na zabawę, wyrażona ruchem, tańcem i profesjonalnymi popisami żonglowania. To historia dwóch osób, które w połowie drogi, pomiędzy równowagą, a jej brakiem, wyruszają na podbój nowych obszarów zabawy w otoczeniu przedmiotów małych i dużych. Tworzą świat, który się rozwija, w którym można wymyślać i marzyć… Czy udało się im pokonać prawo ciążenia? O tym przekonały się  dzieci podczas przedstawienia, w którym główne role grają sześciany i kule w asyście oryginalnych efektów dźwiękowych i świetlnych. Spektakl dedykowany był dzieciom w wieku 2,5 – 6 lat.

Zbiórka KsiążekKolorowanki-wycinanki w gr 1.
Aktualności