W poniedziałek odwiedziła nasze przedszkole pani Barbara Szelągowska autorka książek dla dzieci wraz z ilustratorką panią Moniką Jędrychowską i stonogą Jadzią .Przeprowadziły dwa spotkania
 Szanujmy książki ( 4-5  latki)
Stonoga Jadzia bardzo lubi książki i chce się dowiedzieć, co powinna robić, żeby jak najdłużej wyglądały jak nowe. Zaprasza dzieci do wspólnej rozmowy na temat szanowania książek (z użyciem tablicy magnetycznej), zachęca do zabawy, śpiewu, odgadywania zagadek i słuchania utworów autorki. Przedszkolaki dowiadują się na czym polega praca autora i ilustratora, co takiego robi korektor i gdzie pracuje drukarz, a także co wychodzi z maszyny drukarskiej.
 Jadzia, higiena i ukryte witaminki ( 3 latki)
Jadzia wie, że należy się myć, ale jej przyjaciel Kropeczek nie lubi czystej wody. Razem z lalką Emilką próbuje przekonać go do mycia i wskazuje, kiedy i po co należy to robić. Razem z dziećmi ustalają zasady zdrowego trybu życia (ruch na świeżym powietrzu, odpowiednie odżywianie). Poprzez zagadki i krótki wierszyk dzieci utrwalają wiadomości na temat higieny. 

Wycieczka do Łazienek Królewskich.Propozycje na październik.